מי אני (ולאן הגעתם)?

את האתר הזה הקמתי ברגע ששמעתי את המילה "קורונה".

הבנתי שתוך זמן קצר, העולם יאלץ לעשות שינויים, וכך גם מחלקות מכירה, מנהלים, חברות, ארגונים, בעלי עסקים, עצמאיים, פרילאנסרים ומעניקי שירותים.

במשך לא מעט שנים התמחיתי במכירה ב-"שלט-רחוק". למדתי איך למכור בטלפון מוצרים ושירותים בסכומים של עשרות אלפי שקלים. הקמתי מערכי מכירות להמון עסקים, חברות וארגונים: מוקדים ושטח.

מכירות זה כבר מזמן לא רק ה-"בלה בלה" שיוצא לאיש המכירות או בעל העסק מהפה. מדובר באינספור תכנים שנשלחים ללקוח, מקומות שהוא מבלה בקריאה, למידה, צפייה, שמיעה וכו'.

כיום, עסק שלא נמצא בזירת התוכן, בזירת המכירה בשלט-רחוק, משלם על כך ביוקר.

סל האפשרויות אדיר והמטרה של האתר הזה, והמידע שהוא טומן בחובו הוא אדיר.

קצת עלי

לוטן סגל, מומחה לפיתוח תורות מכירה לחברות וארגונים.

תחום המכירות תמיד ריתק אותי.
מגיל מאד צעיר הבנתי את הכוח שטמון במכירות ובשכנוע, בניהול משא ומתן ובשיפור עמדות, בבניית ערך ובכישרון למכור יותר ולהעניק סל תמורה אדיר לכל אדם וגם ללקוחות.

למי שיש ספק שמכירות מושרשות בנו מגיל מאד צעיר, די שיביט אל היום הראשון בלימודים בבית הספר בכל שנה ושנה. אחת אחרי השנייה נכנסות המורות כשבפיהם בשורה: "התחום שאלמד אתכם- הוא החשוב ביותר בחיים".

ומה לגבי הילדים שלנו? כמה אנחנו עסוקים בלשכנע ולמכור להם?

ומה לגבי בני הזוג? כולנו עומדים מתחת לחופה ומבטיחים הבטחות ומפזרים צ'קים 😊

 

עסקתי במגוון אדיר של משרות בתחום המכירות החל מתחילת דרכי כשמדונה (אוזניות) לראשי בעודי מוציא יותר מ- 100 שיחות מכירה ביום למכור ביטוחים, דרך תפקידי שטח וכלה בתפקידי ניהול בכירים כגון: סמנכ"ל שיווק, מכירות, יותר מ- 6 שנים של ניהול חטיבת משווקי הנדל"ן של הבנק המוביל למשכנתאות בישראל וכלה בליווי אלפי עסקים.

השתלמתי בעשרות קורסים וסדנאות של טובי המרצים בתחום גם בישראל וגם בחו"ל אחרי התארים שלמדתי.

 

לפני כעשרים שנה, הבנתי שאנשי מכירות צריכים עזרה כדי לעמוד במשימות ואתגרים. הבנתי שהמילה הכתובה רק הולכת ומתעצמת.

לכן, אחרי התואר בכלכלה ושיווק, פניתי ללמוד כתיבה בצורה הכי מקצועית שאפשר- בביה"ס של תרצה גרנות לקופירייטינג ואחרי כן תסריטאות בביה"ס ע"ש סם שפיגל בירושלים

 

כתבתי רב מכר בתחום המכירות שנקרא "למכור כאילו יש מחר" (הוצאה 'מטר').

אני מרצה מעת לעת באיגוד השיווק, לשכת המסחר, אפוק טיימס, המכללה למנהל, מידע כנסים ועוד.

במהלך הקריירה שלי נתקלתי ונטרלתי התנגדויות של כל סוג לקוח שניתן לדמיין: האדיש, השקט, התחרותי, הממהר לנהל מו"מ, המתנגד הסדרתי ועוד.

אני מתמחה בתחום שיפור יחס ההמרה שבו "מפרקים לגורמים" את תהליך המכירה ומבינים שהוא מורכב מאינספור חוליות שבסופם אנו מקבלים נתונים מדויקים אותם ניתן לשפר- הפיכת מתעניינים ללקוחות משלמים.

אני נשוי לדליה (זוגתי מאז השירות הצבאי), אב לנוב ועמליה והבעלים של הכלב דיגלה (ממנו אנו שוכרים את הדירה כך מסתבר).

 

החזון שלי

אני מאמין שבדומה לכל כישור בעולם, כל אחד יכול למכור יותר בצורה משמעותית אחרי שהוא מתנסה ולומד.
אני אוהב אדם ואין טיפוס שלא מרתק ומאתגר אותי.
היכולת לדייק את תהליך המכירה היא קריטית כדי להצליח. משפטים כמו "האויב של טוב מאד הוא מצוין" אינם "חברים" שלי, אני מסכים שצריך לרוץ קדימה ולשפר תוך כדי תנועה אבל רק אחרי שמבינים את ההשלכות ומנתחים אותן.
אין עסק, תחום, חברה, עמותה או ארגון שלא ניתן לשפר את מערך המכירות שלו מקצה לקצה, השאלה היא רק כמה זמן זה ייקח ובאיזו מידה יהיה השיפור.
אני חסיד של תהליכים ולא מעניינים אותי One Trick Pony.
אני מאמין שמותר לפספס עסקה אבל אסור בשום אופן לאבד לקוח.
אני חושב ששירות ומכירות הם בילט-אין ואנו עושים טעות כשאנחנו מפרידים ומפרקים אותן זה מזו.
לכל עסק יש כמות אדירה של לקוחות פוטנציאליים שהם בגדר נכסים בלתי מוחשיים- Intangible Assets שאיתור נכון שלהם משפר ומגדיל מכירות.
אני ביצועיסט באופי.

הנה קטע מנאום של הנשיא רוזוולט שנאמר בפריז בסורבון ב- 23 לאפריל 1910. הוא כמובן רלוונטי גם בימינו ומנחה אותי תמיד.

It is not the critic who counts; not the man who points out how the strong man stumbles, or where the doer of deeds could have done them better. The credit belongs to the man who is actually in the arena, whose face is marred by dust and sweat and blood; who strives valiantly; who errs, who comes short again and again, because there is no effort without error and shortcoming; but who does actually strive to do the deeds; who knows great enthusiasms, the great devotions; who spends himself in a worthy cause; who at the best knows in the end the triumph of high achievement, and who at the worst, if he fails, at least fails while daring greatly, so that his place shall never be with those cold and timid souls who neither know victory nor defeat.

©2020 כל הזכויות שמורות ללוטן סגל - עיצוב אתרים - בניית אתרים
Top linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram